Lacobel idealny do kuchni

Szkło zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz mieszkalnych. Jest częstym towarzyszem betonu architektonicznego oraz stali. Sprawdza się jednak nie tylko w wypadku przestrzeni o minimalistycznym i industrialnym charakterze. Trendy związane z wykorzystaniem lacobelu wskazują na to, że można spersonalizować je do swoich upodobań i posiada duże możliwości wzornicze.

Łatwość utrzymania w czystości

Szkło, jak wiemy, jest o wiele bardziej odporne na działanie kwasów spożywczych, wilgoci oraz chemikaliów niż inne materiały, takie jak drewno lub kamień. Ponadto o wiele łatwiej utrzymać je w czystości, m.in. dlatego, że nie zawiera fug. Ze względu na te właściwości stosowany jest także łazienkach. Kuchnia jest jednym z pomieszczeń, w którym zależy nam na czystym wyglądzie, a szklane panele tworzą wrażenie sterylności. 

Dowolny motyw dekoracyjny oraz wysoka trwałość

Na panelach szklanych można nadrukować dowolny motyw lub wybrać gładką, jednokolorową powierzchnię. Poza oczywistymi korzyściami estetycznymi jego zaletą jest także wytrzymałość. Są one wykonywane z hartowanego szkła, odpornego na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wśród dostępnych wariantów można spotkać panele o grubości od ok. 5 do 10 mm. Najbardziej optymalnym wyborem będą powierzchnie charakteryzujące się grubością od 6 mm.

Szybki i sprawny montaż

W związku z tym, że montaż lacobelu musi być przeprowadzony za pomocą neutralnego kleju niezawierającego rozpuszczalników (ze względu na bezpieczeństwo lakieru), nie powoduje on emisji chemikaliów do powietrza. Jego instalacja jest o wiele mniej pracochłonna niż wykładanie przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi kafelkami. Częstym rozwiązaniem jest również stosowanie lakierów, które nie zawierają związków lateksowych, dzięki czemu jest to dobre rozwiązanie dla alergików lub osób ze schorzeniami układu oddechowego. 

Wróć do bloga